Razkrijmo bancno luknjo v celoti


Gost

/ #114

2014-01-22 10:23

Smisel lastnine je v tem kdo ima nadzor nad nečim. Za nadzor so potrebni relevantni podatki. Če ti podatki niso dostopni, nadzor ni možen, funkcija "imeti" (lastnino) je preprečena.

Povezana je s tem, kaj kdo je v relevantnem kontekstu, ter kaj dela. Vse troje lahko pokaže ali je že izvedeno zadolževanje "države" legitimno ali ni (v medijih je bilo objavljeno, da je, vendar, ali je tako tudi v resnici?).

Vse, kar obstaja, je materija in osebe. "Država" je torej le umski dogovor skupine oseb o določeni materiji. Ni npr. oseba, ki bi se sama zase lahko zadolžila. Nadzor ima lahko le oseba. Vprašanje je le katera oseba, za katero materijo, ter kako dobro je nadzor izvajan. Npr. če nimam podatkov o nečem, ter zato in še zaradi nekaj drugih kriterijev tudi nimam možnosti vplivanja na tisto, potem pa nekdo izjavi, da sem kot "povprečni Slovenec" zadolžen za 30.000 eur, potem je to neresnična izjava. V resnici nisem zadolžen (nisem jaz oseba, ki bi se zadolžila, to domnevno dejanje je opravila neka druga oseba brez moje vednosti in privoljenja, kar z menoj nima nikakršne povezave in zato bi tudi kakršenkoli zakon, ki bi mi kaj takšnega vsiljeval, bil zagotovo zlagan).