ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH

Quoted post

zmernež

#1186 Re:

2015-03-14 21:22

#24: -  

 amm, kje pa si slišal, da je RKC proti evoluciji?

naj te razsvetlim, da ni.

malo se pozanimaj pri tistih, ki to religijo malo bolje poznajo...

RKC je v mnogočem bolj napredna kakor se ji pripisuje. kar pa ne pomeni, da se lahko strinja z tem zakonom, ki bi prizadel toliko otrok in zameglil zdrave predstave tolikim nepoučenim ljudem...

Replies

vera in IQ

#1187 Re: Re:

2015-03-14 22:07:00

#1186: zmernež - Re:  

 Cerkev je res pravo gonilo napredka, ja:)

Priporočam poslušanje Glose Zapiski iz močvirja "Naši mali sončki" iz Vala 202

videoweb.rtvslo.si/archive4/2015/03/03/Nasimalisoncki2548739.mp3


Gost

#1192 Re: Re:

2015-03-14 22:24:06

#1186: zmernež - Re:  

Pa dajmo kršit pravice istospolnim, da bodo ljudje še naprej lahko ignorantski in nepoučeni. Al kaj? Pa bruham zraven teh vaših prizadetih otrok, a je bolje, da gre otrok ob morebitni smrti enega starša potem v rejo, kot pa da bi bil dodeljen drugemu staršu? In otrok, ki bi bil sprejet v ljubečo družino bi bil tudi prizadet? Če vam je toliko mar do ubogih otrok naredite kaj proti nasilju v družini, proti pedofiliji, ne pa da iz čiste ignorance, nevednosti ali pa mogoče sadizma, ne dovoljujete mnogim družinam, da bi zaživele kot se spodobi.

RKC pa je več kot očitno zelo sofisticirana, še posebej v vtikovanju v stvari, ki se je sploh ne tičejo. RKC lahko zaradi mene trdi, da na marsu živijo leteče opice, pa to še ne pomeni, da je to res. To so t.i. verske resnice, ki ne temeljijo na nikakršnih dokazih. V primeru istospolnih porok pa gre za civilno pravo in cerkev se nima kaj vmešavati v tako pomembne in občutljive odločitve. Ljudje že itak nimajo pojma za kaj se sploh zbirajo ti podpisi, potem pa še vsak župnik dela neko sranje, da so odločitve teh ljudi še bolj pristranske.

A se vam res zdi prav, da ljudje po maši, po neki tako namensko usmerjeni pridigi, gredo podpisovat tako zelo pomembne listine?

Kaj ko bi še nardili nek referendum o spremembi biblije, meni tudi tam marsikaj ni všeč. Nimam pojma o vaši veri, ampak ker mam 5 minut časa, se očitno lahko vtaknem v prav vsako stvar, ki se me ne tiče niti približno.

 

Ne morem vam povedati kako mi taki navedni in ignorantski posti dvignejo pritisk. Za istospolne ljudi to ni neka igra, da se boste zdaj pač vi podpisovali, ne ker bi vedeli zakaj, ampak pač ker lahko, igrate se z življenji. Podlo.