ZA KAKOVOSTNE VRTCE

romana

/ #25 Re: realna situacija...

2012-12-06 20:11

#7: fair-play - realna situacija...

Ja, se strinjam. Vzgojiteljica v vrtcu sem in TAKOJ podpišem, da prav vsi - pomočniki in vzg. delamo po 8 ur, le vse ostalo naj nam pustijo pri miru. Sicer je pa razlika v urah zato, ker pomočnici ni treba pisati in izpolniti enega papirja, da ti ne pokažem, kolk enga papirnatega "sranja" se mi je nabralo le v 3 mesecih dela. In ne vzame to le pol ure dnevno.
In ja, res je.... obe nosita odgovornost, predvsem moralno. Vse ostale posledice kasira VZGOJITELJICA, ki je v skupini.

in tudi v šolo smo hodile 3 leta dlje oz. 7 let, medtem ko nekatere preko Zarisov in ostalih popoldanskih šol, v skupini pristanejo po pol leta izobraževanja. Je to fer??? Mislim da se mora potem LE poznati razlika nekje, kajne. V plači je slabih 300 evrov. Mislim, da je opravičena glede na vse, omenjeno zgoraj. Toliko za tiste, ki gledate s te perspektive.
Vzeli so nam 8% plače, Zamrznili so nam vsa napredovanja, torej so šla vsa izobraževanja, vse nadure, vsa dodatna dela, ki si jih vložil v kvalitetno delo z otroki, .... Včasih se vprašaš - ali se splača truditi in vlagati v trud v nekaj, kar nihče ne vidi. Tu imamo srečo, da imamo otroke, ki nas čutijo in vse, kar jim podamo, sprejmejo z odprtimi rokami. Ja, otroci so edini zaradi kogar se še trudimo. Ko nam bodo v skupine nabutali še 3 dodatne otroke in najbolje da še združili po dve skupini pa tudi otroci ne vem, če bodo dovolj močna motivacija, da prebrodimo vse skupaj. Malo se zamislite in preučite vse zorne kote, preden komentirate nekaj takega.
P.S. Moja pomočnica ni v skupini nikoli sama dlje kot uro in pol. Nikoli.