PODPORA BREZPLAČNEMU TOPLEMU OBROKU ŠOLARJEM KI ŽIVIJO V REVŠČINI


Gost

/ #21

2016-10-24 19:33

Ker sem tudi sama delala v šolstvu in videla, da so nekateri otroci (3 leta nazaj na OŠ) zaužili prvo obrok v šoli- malico in čakali na kosilo - topel obrok. Predvidevala sem, da gredo doma bolj lačni kot siti tudi spat. Učenka 6. razreda me je vprašala, če bo na proslavi tudi kaj za pojesti... Sicer pa ni treba ugibati, kdo je večkrat lačen. Žalostno, da se to dogaja v "razviti, sodobni, enakopravni" Sloveniji, članici EU. Lahko bi se po vzoru Francije in še kakšne druge EU države dogovorili z restavracijami, glede odvržene nedotaknjene hrane, da bi prišla v prave roke -na domove lačnih. Otroke, ki so večkrat siti kot lačni je "sram", kot da je to njihova krivda... Po drugi strani so pa nekateri otroci presiti in izbirajo, določajo učitelju, kaj iz šolskega jedilnika mama dovoli, da pojedo. V Novi Gorici je HIT d.o.o., kjer mečejo nedotaknjeno hrano stran v kontejnerje, da, celo zapakirane marmeladice, med, paštete, sirčke, etc. To sem izvedela od zaposlenih. Niti njim ni dovoljeno, da vzamejo nedotaknjeno hrano domov. Nekaj bo treba ukreniti v tej smeri, da se ta absurd konča...