PETICIJA ZA PREKLIC ODLOKA O PREPOVEDI HRANJENJA ŽIVALI V LJUBLJANI

Resnica

/ #96 Re: Bodite pravični

2015-11-30 13:12

#4: -  

 V prvi vrsti je potrebno kaznovati tiste, ki žival nabavijo, jo NE STERILIZIRAJO in odvržejo drugim na grbo.

Iz bloka jo odvžejo mestni ljudje, po vaseh pa je še huje, ker je nekaterim žal dati denar za sterilizacijo bolj, kot za glaž vina. Na koncu pa je potrebno za ceno sterilizacije porabit več denarja, da se vse te mačke prehrani. Torej, kaj se bolj splača. Do sedaj so ljudje, ki so mačke hranili PRIPOMOGLI, DA SE POPULACIJA ZMANJŠA. 

Zakaj? Vsak novi maček, ki so ga odvrgli je bil steriliziran in dan nazaj v okolje. Če ne bi bilo takšnih ljudi, bi bilo mačk še precej več kot v Trstu. In ravno oni so najmanj krivi za nastalo situacijo. Poiščite prave krivce. To je tiste, ki nabavijo mačke in jim ne privoščijo niti denarja za veterinarja. Zakaj potem isti ljudje  hodijo k zdravniku? Če ga ne rabijo, ali pač?

Se spomnik pred 20-timi leti je bilo več mačje populacije. Da ne govorim na kak način so umirale. Pri mačkah obstaja tudi hierarhija. To pomeni, da nekateri mački ne pridejo nikoli do hrane. Kje pa so v mestu miši? Saj vse sproti v blokih pobijejo.

Po vaseh so pa miši zastrupljene s strupom, ki deluje v roku pet dni in če maček poje tak strup kadar poje zastrupljeno miš, umira v mukah. Kako to vem? Ker sem vse doživela. Nihče nima pravice tudi zastrupljati moje okolje v katerem tudi jaz živim.

Še enkrat ponavljam...ravno zaradi prostovoljcev je število mačk manjše in nikakor večje. Le oni vedo ali je na novo prišel maček, ki ga prej ni bilo. Le oni imajo pravo kontrolo. Le oni še uboge muce dajo sterilizirat, da bodo vsaj tiste, ki so ostale normalno živele. 

Še enkrat, kaznujte tiste, ki mačke mečejo ven, ko se jih naveličajo. Oni so vzrok vsega.

Brez živali ta svet ne bi obstajal tako ali drugače.