SLOVENIJA ZAVARUJ MEJE


Gost

/ #159

2015-09-25 17:37

Predvsem državljani smo tisti, ki moramo storiti vse za zavarovanje svojega načina življenja, svoje kulture in civilizacijskih pridobitev. To zavest bi morali razvijati in širiti povsod, predvsem pa v družini kot osnovni celici. To ni ksenofobija. Mi svojega načina življenja ne vsiljujemo nikomur, in tudi ne smemo dovoliti, da ga kdorkoli vsiljuje nam. Sem spada predvsem prakticiranje kakršnekoli religije. Če pridemo mi v svet, ki je diametralno drugačen od našega, se prilagodimo in spoštujemo tuje običaje in kulturo, dokler smo tam. Naloga vlade je predvsem zdaj, da oblikuje odločno politiko do dejanskih beguncev, ki bežijo pred nevzdržnimi vojnimi razmerami, in povsem drugačno, ostro politiko do ekonomskih migrantov, ki so prepričani, da se jim bosta v Nemčiji cedil med in mleko. Zaskrbljeni smo, ker se naša politika odziva omledno in mlačno, politiki servilno in preveč hlapčevsko izpolnjujejo evropske zahteve. Zelo moramo biti kritični tudi do t.i. nevladnih organizacij, ki tako goreče pozivajo, da je treba beguncem pomagati. Država bi morala zavzeti trdno stališče, da jih toliko lahko sprejmemo, več pa nikakor ne. Smo za to, da se tem ljudem pomaga z denarjem tam, kjer so, in da se njihove težave rešujejo v njihovih državah.