PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH


Gost

/ #208

2014-04-01 13:43

1. Partizani so se borili proti okupatorjem in - po sili prilike - tudi proti domačim izdajalcem.
2. Da so šli nekateri v belo gardo zaradi varnosti, neznanja, propagande, vpliva vere (klera) itd. je tudi jasno (vsaj meni).
3. Da je bilo nesmiselnega (neupravičenega) ubijanja in terorja na obeh straneh je tudi znano in jasno. Kako je vsaka stran poračunala s svojimi v primeru takšnih in podobnih dejanj je tudi znano.
4. Splošno znano je tudi, da zgodovino pišejo zmagovalci (kar pa belogardiski ipd. niso bili - pa naj še tako obračajo dejstva).
5. Da je Partija (njeni člani) naredila marsikaj, kar je bilo takrat in danes vredno obsodbe, je tudi res. Le da za mene član Partije še ni pomenilo tudi komunist.
AMPAK: sprašujem se - in VSE tiste junake, ki danes tako udrihajo proti komunizmu - kje ste bili pred letom 1991 (da ne rečem v 70'-80' letih)?? No, za dobršen del vem - v Partiji, ker vam je to koristilo!! Da spremeniš mišljenje - to razumem. Da pa pljuvaš na svoje lastno minulo delo - to pa že ne. Zato jaz vsem takšnim bivšim komunistom in današnjim antikomunajzarjem rečem preprosto - SERONJE !!!