Peticija za legalizacijo marihuane v Sloveniji

Roy Oblak

/ #44

2013-09-25 15:52

Kanabis ali marihuana je zelo napredna rastlina v našem ekosistemu, po nekaterih podatkih celo najbolj napredna. Skozi zgodovino je bila uproabljena v industrijske, medicinske in rekreacijske namene. Iz kanabisa lahko izdelujemo papir, vrvi, obleke, vlakana kanabisa pa so izredno vzdržljiva in prožna. V medicini kanabis zdravi slabost, nespečnost, glavobole, sam THC ubija rakave tumorje, pacienti z demenco, alzheimerjevo,... se tudi lahko zdravijo s kanabisom. Skozi zgodovino je bi kanabis tudi uporabljen v namene doseganja višjih stanj zavesti pri verskih obredih. Po nekih domnevah naj bi bilo vino, ki ga je Kristus pil pred križanjem v bistvu hašiševo olje...

Lahko bi cel dan sedel in razlagal o uporabi kanabisa in o zaroti, ki je to rastlino, če lahko rečem čudežno rastlino spravila na slab glas in ji naredila ogromno krivico, da ne govorim o žrtvah, ki so zaradi tega nastale.

Na kratko moje mnenje je tako : Če živim v svobodni demokratični državi, kjer se spodbuja svoboda govora in se ne kršijo človekove pravice potem se bo kanabis legaliziral. Gre se za svobodno izbiro ljudi, ki jim mora biti dana. Sem za to da se preneha etiketirati tiste, ki kanabis kadijo v kakršne koli namene kot kriminalce, narkomane in ničete. Sem za to, da je ljudem dana izbira kako se bodo zdravili. Sem za to, da država ne more prepovedati ljudem gojenja naravnih rastlin potem naj prepovejo papriko =).

Kanabis kadim od svojega hmm 14 leta lahko rečem, da kar redno. Na živce mi gre, da moram zato hodit do dilerjev, ki roko na srce prodajajo sranje. Da nimam toliko svobode, da si na vrtu posadim štiri ali več rož in kadim svoj pridelek v istem času pa nam naši glavarji trobijo kako smo lahko srečni, da živimo v tako svobodni državi haha.

To peticijo 100 % podpiram in stojim za tem kar sem povedal. Pripravljen sem tudi aktivno sodelovat za ta namen.

Moj kontakt : royoblak@gmail.com

Z lepimi pozdravi in v upanju na boljši bolj zelen jutri.

Roj Oblak