Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Komentarji


Gost

#1

2013-11-10 19:22

Če so v raznih nadzornih svetih se jim naj sejnine NS odštejejo od plače. S tem bomo dosegli izključitev politike iz gospodarstva.
Osnovna plača poslanca brez dodatkov, naj bo največ 2xpovpreček plače v SLO.

Gost

#2

2013-11-10 19:28

Spoštovani g.Rok, hvaležen sem vam za vaš trud vendar z mlini na veter se je težko boriti veliko ste se žrtvovali in se še žrtvujete jaz kar lahko naredim je, da to delim in, če bo potrebno bom šel na UE podpisat v podporo zakona. Naši poslanci bi rajše še kaj pokradli kot pa da pristanejo na minimalno plačo.
Marjan

#3

2013-11-10 20:13

Popolnoma se strinjam z obema komentarjema,Vam se zahvaljujem za ves Vaš vložen trud,ali če je takšna ignoranca s strani poslancev,če je gradivo predano poslancu,a ni niti odgovora,sem mi zdi prav,da to izve tudi širša javnost.Če bi jaz bil na Vašem mestu,bi o situaciji obvestil medije,kot so kanal A,planet TV,ki bodo z veseljem sprejeli in o tem poročali.Morda bo to vsaj malo pripomoglo k napredku.Lep pozdrav UM

Gost

#4

2013-11-10 20:49

Ko bi vedeli kako. Dejstvo je, da naši državi vlada "MAFIJA". Pa ne od osamosvojitve. Že 70 in več let. Državljani so tisti, kateri so,vsaj veliko jih je "NEOSVEŠČENI". Sigurno je tudi večdesetletna indoktrinacija eden od vzrokov. Vseeno me resnično žalosti, da v tem času, v dobi interneta ljudje razmišljajo tako oprostite izrazu ZAPLANKANO. Na volitvah gre glas kučanu in podmladku. Pa ne mislim, da bi ga moral dobit Janša...(če nisi zame, si proti, ne!)
Žal kako vzpodbudit ljudi k razmišljanju? Težko. Seveda pa je še vedno veliko priviligirancev, katerem se kolca po starem režimu. Žal, tudi med mladimi.

Gost

#5

2013-11-10 21:11

Pomojem bi mogli vsi it na ceste it spet in to vsi. In se upret te mafiji

Gost

#6

2013-11-10 21:27

gremo v javnost .clovekove pravice -bruselj .ustavno sodisce.ali pa zacnemo s prostovoljnim prispevkom za advokata in sprozimo postopek.

Gost

#7

2013-11-10 22:29

Sam nisem zadostno podkovan. Vem da za vsako tako udejstvovanje rabiš finančna sredstva, ki ti jih nihče ne bo dal. Da si nekaj izmišljam bi bilo kot tisto ki pravi, da je najlažje s tujim qrcem po koprivah mahat...

Hja dober novinarski pritisk, zakonodajni referendum z obligatorno uveljavitvijo, Europska komisija in predstavitev, še ene točke varčevanja. ampak tu se lahko zalomi, saj se bo vsa evropa vprašala, če se tako reč podstopijo in realizirajo slovenci, zakaj nebi potem še drugje, in smo spet v riti...
ne vem , res nimam zadosti znanja za konstruktiven predlog. V šali lahko rečem le da je sicer "AK-47 in njegove izvedenke" lahko vedno rešitev. Ampak to zna kdo tretirat kot nagovarjanje k nezakonitim stvarem... :S

Kdo je že rekel: Narod si bo pisal sodbo sam. Poglejte une reveže, ki jih je zadel tajfun, nikogar ne briga za druzga, in gredo preko trupel iskat stvari ki jih ta trenutek potrebujejo za preživetje...

LP,
Andrej

Gost

#8

2013-11-10 22:35

Pozdravljen, Rok. Definitivno bodo poslanci ignorirari vso naše prizadevanje, da jih ne bi ponižali. Konec koncev sam veš, da s svojim dejanjem kažejo samo svojo šbkost. Kaj narediti tudi sam ti ne vem predlagati. Zakaj!? Najbolša rešitev bi bila, vendar Slovenclni tega zaenkrat nismo sposobni narediti. Prenehati z vsemi aktivnostmi: nalupovanje, hoditi v službo...

Gost

#9

2013-11-10 23:03

Slovenija nima prihodnos tveč tak so vsi na oblasti kuruptni to je dokazano dejstvo. Doben tu nima prihodnosti. Od mojih sošolcou sta še samo 2 v sloveniji bilo pa nas je 34 v razredu.

Gost

#10

2013-11-11 06:50

Kaj čvekate? A bi radi oblast? Da, da, že ko na to pomislite, ste enaki kot ONI, ne me farbat!
LP Nikolaj

Gost

#11

2013-11-11 08:04

Rok politiki, bancniki, sodišča,tajkuni držijo skupaj. Ker pa imaš od vseh nas mail bi te prosil da jim posljes kopijo kazanske ovadbe katero vlagamo na tozilstvu v Mariboru po neznanem storilcu, tako kot so to storili v Islandiji, ter vse narava obsodili.
Andrej

#12

2013-11-11 08:58

Strinjnam se z #11
Kazenska mora it dalje...

Ni govora o 2x povprečju plače v SLO. To lahko dobijo samo če so hiperaktivni.

Naj bo tako: Skupen (NAJVEČJI MOŽNI) mesečni dohodek je na koncu možen do 2x povprečje plače v SLO, v to pa so že všteti VSI mogoči in nemogoči dodatki

Gost

#13

2013-11-11 10:04

Rok, si v nezavidljivem položaju. Na eni strani smo vsi, ki smo peticijo podpisali, upali, da bo tvoja aktivnost obrodila sadove. Pa ni. Kako naprej, nas sprašuješ. Ne vem ti povedati ne svetovati. Mogoče bi bilo potrebna kakšna drugačna aktivnost (pritisk v raznih medijih, državljanska nepokorščina in drugo) ali pa tudi nenasilna provokacija. Še najmanj kar lahko naredimo pa je, da gremo na UE podpisat podporo. Kot pravijo, več glav več ve. Pozdrav in srečno!

Carin Bel

#14

2013-11-11 10:23

Pozdravljeni vsi skupaj in Rok!

Takoj začni zbirati teh 5.000 podpisov po UE, daj ven tudi obvestilo, da ga razširimo med ljudi in gremo podpisovati..potem pa naprej! Ne ustavljaj se, in ne kloni kot so še vsi do sedaj. To gamad treba izgnat iz države, ne samo iz parlamenta, in v posvarilo ti povem, da od politika ne boš dobil pomoči, ker ne bo šel nihče nasproti stanovnih kolegov. Sama sem sicer (ex) novinarka, poznam delovanje medijev v nulo, in ti povem da boš prek medijev težko penetriral naprej, saj ima vsak novinar svojega šefa/urednika, ki ima še nekoga drugega za šefa/ lastnika medijske hiše, ki pa je kupljen tako ali drugače s strani politike. Tukaj bomo težko se prebili...napadi Žurnal, in podobne časopise (MLADINA) ter radijske postaje Denis Avdič...tv oddaje studio City...ne targetiraj medijskih hiš, ampak direkt urednike. Pa seveda www. pa srečno...za vso pomoč pa sem vedno na voljo, tako da lahko računate name! Lp, Lea
slavicag

#15

2013-11-11 17:13

O dragi moj Rok, kaj pa oni vedo, kakšno je življenje iz rok v usta, danes sem dobila plačo in kaj mi je ostalo, ko sem plačala položnice, niti 100€. Oni pa serejo in jemljejo so nam, pa tu niso samo poslanci, tudi bankirji in razni direktorji, ki so spravili gospodarstvo na kolena, ljudi pa na beraško palico. Hudo je to, da lahko narediš kar hočeš, se zmeraj vrnejo, kot polži spomladi. Hvala ti že zato, da si se potrudil in upam, da nam uspe, ne zame, ampak za moje vnuke.Mislim pa, da bo cela moja generacija pod rušo in da bodo mladi neobremenjeni in pošteni do dela in ljudi, ki ga opravljajo spravili gospodarstvo zopet tam kjer je nekoč bilo, Do takrat pa.... Pa lep pozdrav, Rok

Gost

#16 Pozdravljeni...

2013-11-11 19:17

Tudi jaz sem rasposlala vsem mojim prijateljem in če bo treba bom šla na EU podpisat.
hvala vam lepa za vaš trud,mogoče pa bo kaj ratalo v našo korist.Kdor dela mu je treba še tisto
uzet kolikor zasluži.ŽALOSTNO toda RESNIČNO

Gost

#17

2013-11-11 22:39

ustanoviti svojo stranko, ker edino tako obstaja možnost, da se kaj spremeni, mora imeti pravi program takšnega, ki ga želijo ljudje, le tako obstaja možnost sprememb. Stranka z pravim programom, ki ga želijo ljudje, kakšen program pa v teh časih mislim, da ne bo problem, poslušati ljudi.

Gost

#18

2013-11-14 20:26

Pozdravljeni!
Morda pa bi kaj pomagalo, če bi o tej zadevi kaj vedel morda A kanal ali Delo, Večer...?
Hvala za vaš trud. Skupaj bomo že kaj pogruntali.
Se opravičujem, če se v komentarju ponavljam, a nisem prebrala vseh.

Marina

Gost

#19

2013-11-19 08:19

Kaj pa če se pokliče medije in se javno pove da peticijo ignorirajo in se javno zahteva za obravnavo peticije v DZ.
nezadovoljnež

#20

2013-11-23 18:54

reši nas edino le to da se utrga večini slovencev pa bunke po mafijski bandi. pregovarjanje in nagovarjanje naj vendarle kaj storijo za večino in preprečijo to plenjenje slovenije se pri tem polnoritnem ,pogoltnem, narcisoidnem in pokvarjenem krdelu politikov ne splača. hudič je le, ker nastradajo ponavadi nič krivi, banda jo pa pobriše. ni problema, organiziraj, pa gremo podpisat na upravne enote. izvirni greh je pa nastal 1991 leta ko so nam obljubljali drugo švico, dobili smo pa plenilski kao kapitalizem !

Gost

#21

2013-11-25 09:05

Predlagam in sem pripravljen tudi pomagati izvesti referendum. Novica o referendomu se razširi po vseh območjih po Sloveniji (veliko krajev, občin in društev ima svoje FB strani, nekaj je tudi protestniških skupin, ki bodo zagotovo podprle zahteve) in zagotovo je v vsakem kraju tudi nekaj posameznikov predvsem v študentskih krogih, ki bodo pomagali zbrati podpise. Pa da vidimo, kaj se bo zgodilo z referendumom. Kot naslednje je lahko pritožba za neupoštevanje referenduma,volitve, demonstracije...