Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Znižanje plač poslancem na minimalno plačo z možnostjo nagrad za uspešno delo. / Komentarji


Gost

#101

2013-10-20 07:38

Sicer se na pravo in člene in akte ne spoznam. Upam, da si zadevico dobro premislil, in da si ne bodo po kakšnem tiskarskem škratu, pridobili še večje plače.
Stojim za tabo...
Andrej

Gost

#102

2013-10-20 07:41

Mogoče bi moralo nekje biti zapisano še to, do kdaj se predvideva veljavnost tega zakona, oz. v kakšnem primeru se ga lahko razveljavi. Ne vem sicer, če je to potrebno, samo v razmislek. Lep dan.

Gost

#103

2013-10-20 07:53

se popolnoma strinjam

Gost

#104

2013-10-20 08:47

Imas mojo podporo,kaj pa novinarji ali nas podpirajo in zakaj nic ne pisejo o tem.

Gost

#105 Re:

2013-10-20 08:59

#104: -

Pomisli kdo so lastniki oz. kdo je koga kam postavil!


Gost

#106

2013-10-20 09:40

Rok, lepo pozdravljen!

Za aktivnosti na tem področju tebi osebno vsa pohvala in čestitke. Le s takimi kot si ti, bomo le skupaj zmogli preprečiti nadaljnje propadanje države in siromašenja slovenskih otrok, vseh državljanov! Naj bo že enkrat konenc tega skorumpiranega in tajkunskega pohoda "elite" in "nacionalnega interesa".

Vse dobro!

Marjetica

Gost

#107

2013-10-20 09:43

Bravo, tudi oblast rabi nadzor...

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2013-10-20 10:26



Gost

#109

2013-10-20 10:32

Cudovito - zelo resno opravljen projekt. Me prav zanima, kako se bodo poslanci upirali, kake komentarje bodo vlekli iz r... Takih peticij bi rabili se kar nekaj (cimvec), da bi oblast videla, da jih imamo dovolj. Ce ne se bodo pa ljudje spet spomnili na par granitnih kock - kar tak kot vizualni motivacijski pripomocek. Obstaja tudi kaka peticija proti tako visokemu davku na nepremicnine? So neki izracuni, kjer za ubogo bajto, ki jo sami zidamo oz. Obnavljamo ze celo zivljenje, pa sploh ni bogve kaj, je znesek nenormalem. Stare gospe s hisico in vrtekom z nizko penzijo bojo ja na cesti, ker jim bojo vse pobrali, ko me bodo mogle placati! Imate kako idejo, kaj naj napravimo posteni drzavljani glede tega? Cimprej prosim. Hvala.

Gost

#110

2013-10-20 10:46

Mislim,da je v Švici poslanska funkcija, častna funkcija. Moje mnenje je,da bi s takšnim ukrepom izboljšali stanje v Sloveniji.

Gost

#111

2013-10-20 11:09

Gospod Gros Rok zgodovina Slovenije te nebo pozabila ,in ljudje tudi ne ,, taka naprej , ti si edini.

Gost

#112

2013-10-20 11:33

Hvala, Rok Gros, vsaj eden si je drznil dregniti v sršenje gnezdo, žalostno pa je, da so ljudje čisto obupali in ne verjamejo, da bi se lahko karkoli še spremenilo na bolje! Zato tudi ne glasujejo in ne zaupajo nikomur več, saj se je z vsesplošno mariborsko vstajo izkazalo, da je bila to še ena vsesplošna vele izdaja in nateg, v korist levih.

Gost

#113

2013-10-20 16:37

Veliko uspeha G. Grosu in seveda vsem državljanom Republike Slovenije, ki si zaslužimo boljše delo poslancev in s tem blaginje vseh državljanov Slovenije.

Gost

#114

2013-10-20 18:55

kar tako naprej!

Gost

#115

2013-10-20 22:15

super

Gost

#116

2013-10-21 04:02

To je to...100% PODPIRAM

Gost

#117

2013-10-21 05:27

bravo, upam da nam bo uspelo
Danjel Cotič
Gost

#118

2013-10-21 05:40

Rok,

z vsem spoštovanjem te lepo pozdravljam in hkrati ti želim vso srečo in uspeh pri zadanem cilju.
Moj nasvet je le, da popravi pravopisne napake, npr.: citiram v oklepaju/manjka;
"PREDLOG ZA OBRAV(N)AVO IN SPREJEM¸"
Do četrtka je še nekaj dni, torej lahko daš še komu lektorirat zadevo. Lepo bi bilo -> namreč, gre za ureden list in bi bilo res škoda, če bi bil kasneje bilokako izigran zaradi neke "pravopisne" figure.

lp,

 

 


Gost

#119

2013-10-21 06:14

Hvala za pobuto, Rok! Malce vidim problem v tem, da ne bo nikogar, ki bi bdel nad nagrajevanjem poslancev, saj bodo nagrajevali sami sebe, poleg tega je to tudi objektivno težko meriti. Masa plač poslancev je tudi mnogo manjše zlo za našo deželo, kot to, da nas oni, po moje, preko svojih funkcij za sorazmerno bagatelne znekse razprodajajo. Kako dvigniti zavest tem ljudem, je sedaj vprašanje. Pa tudi čiščenje prostorov, ki so se desetletja mazali s to energijo in vsakega novega politika hitro pokvarijo, bi bilo po mojem koristno delo. Torej ne le čistilke za prah in WCje, temveč še mnogo bolj ljudje z višjo zavestjo, ki bi vsak dan čistili nakopičeno nesnago temnih energij, ki so tam in po ministrstvih ter uradih doma. Po moje potrebujemo predvsem to. Lepo vas pozdravljam in še enkrat hvala za pobudo. Tomaž

Gost

#120

2013-10-21 06:20

Predlog zakona je dober strinjam se z minimalno plačo saj so jo sami določili sedaj pa naj jo sami pojejo ne glede na to pa vem da so samo ljudje zato smatram da bi potrebno ga uskladiti z potrebami in željami poslancev, prevertiti bi potrebno tudi odpravnine in določiti jasno natančno določilo za izplačilo nagrad. Da bi to naredili je potrebno transparentno gledati proračun brez olepšav za EU in ljudstvo in kakor v Ameriki v parlament nastaviti tablo ki kaže on line kako zakoni in delo poslancev deluje na tržišču kako vpliva na gospodarstvo . Treba bo še veliko narediti to pa je eden od korakov.

Gost

#121

2013-10-21 06:25

Zdravo,
jaz bi dodala 3.a člen
V kolikor ni rezultatov uspešnosti, ki jih svet ljudstva enkrat mesečno preverja, ali poslanec ne dosega 90% udeležbe v poslanskih klopeh, oziroma so sprejeti zakoni škodljivi za državljane, lahko poslanca svet ljudstva z večino 46 glasov odstavi. Politična stranka določi novega poslanca.

Gost

#122

2013-10-21 07:03

GREMO!!!AKCIJA!!!DO KONCA!!!

Gost

#123

2013-10-21 07:05

Super!

Gost

#124

2013-10-21 07:46

Bravo Rok, mislim da se bo na tak način sigurno povečala odgovornost vsakega poslanca!!!!!!!!!!!!!!!!!!
l.p. Franc Višnjar

Gost

#125

2013-10-21 09:06

Bravo Rok! Za izpeljavo peticije, za pripravo vsega materiala, predsvsem pa za vstrajnost.

Strinjam se z gostom (zap.št 14), ki je podal dopolnitev k predlaganemu zakonu in se glasi :

Kaj pa vlada in ministri, pa državni sekretarji. Predlam dopolnitev s členom:
"Funkcionarji v JS ne morejo imeti višje plače kot poslanec."

Tokrat nam ne sme biti vseeno kaj se bo zgodilo s predlaganim zakonom. Če nas je bilo 27500 podpisnikov, vse nas obvezuje, da stojimo za svojim podpisom,če bo potrebno tudi v fizični obliki, da dokažemo, da smo mislili resno in kot dolžnost, kar je najmanj, za trud, ki ga je v to pripravo Rok.
Če tega ne bomo podprli tudi s svojo prisotnosjo in glasom, ne bomo popolnoma nič drugačni kot naši poslanci.
In reklo, da imamo takšno vlado, takšno vodstvo kot si ga zaslužimo, bo meso postalo.