Pobuda za razpis prvega občinskega referenduma - Akvarij je naš


Anonymous

#1

2016-05-07 06:38

Zakaj? Zato:

- Akvarij je že pripeljal v Idrijo 4.000 ljudi letno in več. Zakaj ne bi mogel z aktivnostmi v njem, ki presegajo ogled organizmov ta cilj preseči?

- Upravljalci niso bili uspešni v letu dni po zaprtju akvarija zapreti te zgodbe. Niso ponudili nobene alternative, čeprav ta obstaja in se ponuja! Po nerealizirani prodaji pod ceno so upravljalci izplačali še več subvencij morebitnemu kupcu, kar ni optimalno upravljanje. Turizma ni. Javnih dobrin ni.

- Javne dobrine akvarija so v generiranju potenciala obiskovalcev, da zaživijo tudi gostilne, nastanitve in druge dejavnosti v mestu. Zakaj ne bi poiskali povezave z vami? Skupaj smo močnejši. Mi smo odprti za vse zamisli.

- Zakaj se Idrijčani ne bi pohvalili z obstojem največjega in najlepšega akvarija, vanj vabili svoje bližnje in tujce, če bi bil akvarij središče povezovanja med ribiči, turističnimi ponudniki in kar je najpomembnejše stična točka z vami, lokalnimi ljudmi?

- Ob dosegu ciljev bomo oskrbovali človeško ribico v turističnem rudniku kot to počne Postojnska jama. Učilnico bomo uporabili za ustvarjalne ure z otroki in odraslimi – Sem nem kot riba. Organizirali meditativne ure – Kot riba v vodi. Imeli bomo redni tečaj slikanja pod vodstvom strokovnjaka, vodenje po od prevzema uprave potekalo poleg v angleškem in slovenskem jeziku, še v nemškem in ruskem jeziku ob podaljšanjem urniku odprtja.

- Spodbujali bomo znanstveno-raziskovalno dejavnost, tako kot so to delali prvi naravoslovci, ki imajo dom prav v našem kraju. Scopoli, Hacquet, Freyer so nedvomno položili temelj v Idriji za nadaljevanje dela.

- Turizem, ki bi živel le od čipke in rudnika sploh ni turizem brez spodbujanja različnih konkurenčnih in unikatnih proizvodov. Akvarij smo kot takega prepoznali. Zakaj ne bi imelo v zadevi glas ljudstvo, ki naj odloči, ali se bo držalo sklepa Občinskega sklepa iz marca 2015, da naj se poišče drugega upravljalca ali pa pač ne.

Penzion Rožica

#2

2016-05-08 21:18

Penzion Rožica je strokovno usposobljen za oskrbnika živali.


Gost

#3

2016-05-09 12:20

Peticijo sem podpisala preprosto zato, ker želim, da Akvarij M ostane v Idriji. Menim, da je to ena izmed pomembnih ponudb, ne le turistom, ki obiščejo Idrijo, temveč tudi domačinom. Sama sem ga z vnukom večkrat obiskala.
Penzion Rožica

#4 Sklep Občinskega sveta je bil, da ostane Akvarij v Idriji, če je to mogoče.

2016-05-09 12:35

Vsako javno podjetje, ki pospešuje razvoj turizma v Idriji je dragoceno in ga velja obdržati, če je to mogoče. V resnici so izvrševalci sklepa javno zaupanje izgubili s tem, ko so namesto v 6 mesecih kar v dveh mesecih obupali, niso našli nobenega oskrbnika kljub kar dvema primernima in so lokalnemu ljudstvu skušali odvzeti tisto, kar so ti že vzeli za svojega, del identitete Idrije. Sram naj jih bo! 

To objavo je odstranil avtor te peticije (Show details)

2016-05-09 19:29