Za izboljšanje prometne povezave Bele krajine

Za izboljšanje prometne povezave Bele krajine / Obvestila / "Odgovor" Vlade Republike Slovenije in naslednji koraki / Komentarji


Gost

#1

2015-02-25 19:28

Prazna slama tale "odgovor". Vse kar smo že vedeli oz. obnova vsega kar govorijo zadnjih 5 let.

Gost

#2

2015-02-25 21:09

Popiram peticijo, podpiram 3. razvojno os a hkrati razočaran ugotavljam, da je projekt utopija za naslednjih 30 let. Belokranjci sami ne naredimo (skoraj)nič za gospodarski razvoj regije, ki bi posledično motivirala državo, ki seveda podpira gospodarsko močne centre s potrebno infrastrukturo. Noben me ne bo prepričal, da je slaba prometna infrastruktura edini razlog za katastrofalno stanje gospodarstva in pomanjkanje investicij v Beli krajini. Čakamo in čakamo na podjetja, ki naj bi rešila nas uboge Belokranjce. Posledično privabljamo podjetja sekundarnega sektorja, ki v treh ali več izmenah izkoriščajo belokranjce za minimalno plačo.Po drugi strani pa večina izobraženih kadrov iz naše regije po končanem študiju ostaja v Ljubljani, kjer si najdejo službice in nato lajajo po državi namesto, da bi našli poslovno priložnost doma. Prihajajo na čolnarjenje, na pogače in vikend oglede domače grude in butastih domorodcev, ki še vztrajajo doma. Pa sej nismo na Luni. Konkretno je potrebno podpret podjetniške ideje in kolikor je le mogoče vzpodbujati razvoj malih,inovativnih podjetij. A je res nujno, da šleper pripelje surovine in odpelje polizdelke? Živimo v času tehnološke, informacijske revolucije, možnosti so neomejene. Noben mi ne bo dopovedal, da smo belokranjci butasti. Samozavest, ideja, načrt, izvedba.....in treba je verjeti vase. Znanja imamo na pretek.

Gost

#3

2015-02-25 21:19

Spostovani,prosim izracunajte koliko je vozil b.k.,koliko se placa ob registraciji za ceste v.k.,to je ogromno denarja za izgrdnjo boljše cestne povezave za nas belokranjce. Znamka lep p.

Gost

#4

2015-02-25 21:52

Nevem zakaj naše Županje in župan ne izhajajo iz stališča da mi potrebujemo samo tunel in klasično cesto? Sami belokranjci ne potrebujemo avtoceste. Če bi to zahtevali bi imeli že nekaj narejeno....

In da je Kolpa najdaljša slovenska obala z obilo turističnimi in kulinaričnimi priložnostmi. Potem bi mogoče država in njeni tajkuni zavohali tržne niše in bi se kaj bolj začelo premikati. Sicer pa mislim da bi morali belokranjci odcepiti od slovenistana in postati davčna oaza in legalizirati marihuano :)


Gost

#5

2015-02-26 08:45

Političen odgovor, kakršnih smo že vajeni. Nič konkretnega samo metanje peska v oči prebivalstvu, ki ga je na našem področju vse manj, predvsem mladih, kateri so gonilna sila vsake družbe.
V gospodarstvu takega mečkanja nismo vajeni, ker če nisi hiter in odziven te konkurenca hitro povozi.
Lahko pa navedem prakso iz sosednje Avstrije in njihov agresivni nastop, glede gospodarske politike.
Prejšnji teden sem dobil konkretno povabilo avstrijske gospodarske zbornice, da preselim svojo dejavnost v Celovec. Obljubljajo mi take ugodnosti, da bi jih samo norec zavrnil in po pravici povedano, razmišljam, da bi sprejel njihovo ponudbo.
Ko se bodo dobre firme, ki jih je v Sloveniji že tako malo, preselile, naši politiki ne bodo imeli več problemov z izgradnjo prepotrebne infrastrukture.
Lep pozdrav !

Niko