Peticija proti interventnemu zakonu o odvzemu 200 medvedov in 11 volkov, sprejetemu 20.junija 2019

Peticija proti interventnemu zakonu o odvzemu 200 medvedov in 11 volkov, sprejetemu 20.junija 2019 / Obvestila / Peticija proti interventnemu zakonu o odvzemu 200 medvedov in 11 volkov, sprejetemu 20.junija 2019 / Komentarji


Gost

#1

2019-08-08 12:39

Groza! Ne najdem pravih besed... Uboga bitja! Ljudje na drugi strani pa nemočni ob takih sprejetih odločitvah! ‘Pa živela Slovenija!’


Gost

#2

2019-08-08 12:41

Sem zelo razočarana nad našo državo. Srce me boli! Nezmožni dejanske inteligence in ukrepov, ki ne vključujejo uboja.

Gost

#3

2019-08-08 12:55

Toliko o pravni državi! Se borimo dalje!

Gost

#4

2019-08-08 12:58

Prosim ,da me obvestite,-hvala. Podnji od podnjev so ta golazen ministrska!!!!

Gost

#5

2019-08-08 13:04

#1: -  živali so resda boge,vendar predstavljajte si,da bi vam kdo pred hišo pripeljal trop volkov. Vrjetno bi bili potem drugačnega mnenja.Te zveri vendarle ogrožajo ljudi,njihove družine ter domače živali. 

 

 


Gost

#6

2019-08-08 13:28

Hvala za obvestilo in za prizadevnost! Vse dobro! Rosanda Meško

Gost

#7 Re:

2019-08-08 13:30

#5: -  

Kot vedno zadeva ni tako preprosta.Zanima me kdo si je omislil politiko gojenja ovc in ostalih živali za prehrano in dobiček dobesedno pred volčjim gobcem.Pa še subvencionira se...Po drugi strani pa se pri nas takoj začne vpiti in zlorabljati posamične dogodke za dosego svojih ciljev z minimalno vloženimi stroški.Kaj pa zavarovalnine,psi vendar pravilno vzgojeni,ograje,pastirji,zapiranje živali čez noč v objekte ipd itd....Država bi morala voditi jasno politiko kar se tega tiče.Nenavsezaddnje bi morala sprejeti tudi določene omejitve kmetijskih dejavnosti za nekatera področja, oziroma bi jih morala dopuščati izjemoma pod posebnimi pogoji.....V tej državi bi končno tudi za kmetijstvo morali začeti veljati neki standardi je pa to dejavnost kot vsaka druga.Iztrebili so pa tako že skoraj vsa živa bitja,z prekomerno uprabo pesticidov in herbicidov.....Hvala ker si prizadevate ,podpiram še naprej v upanju na čim manj odstranjenih iz naravnega okolja


Avtor te peticije

#8 Re: Edina zver je človek, oziroma ne zver, pošast.

2019-08-08 13:30

#5: -  

 


Gost

#9

2019-08-08 13:47

Hvala za obvestilo. Je drzava, ki ne doloci roka predaje peticije v prekrsku? Lahko svetujejo odvetniki ? Je potrebno drzavo toziti?? Jaz podpiram ! Lp, Nusa

Gost

#10 Re:

2019-08-08 14:00

#5: -  

 


Gost

#11

2019-08-08 14:37

Sem proti ubojem. Prosim za obveščanje.
Adzelka

#12 Re: kaj pa v Srbiji?

2019-08-08 15:20

#5: -  

tam imajo šakale in pse čuvaje z bodičastimi ovratnicami (bidice navzven), pa ni težav. Pri nas pa se s hujskanjem premalo poučenega ljudstva doseže odstrele živali. Ki bojda ogrožajo ljudi. Kaj pa medvedi v ZDA? Se tam tudi vsepovprek strelja nanje? Ne, v gozdove dodajajo table (za ljudi, ne zveri), ki opozarjajo na prisotnost medvefov. Imajo pa v ZDA bistveno več težav z njimi, ki dejansko pridejo v človeška naselja brskat za hrano po smeteh. Zamislite se vsi tisti, ki vpijete o ogroženosti človeka in živine! Poglejte malo širše.


Gost

#13

2019-08-08 17:03

Besna sem, da bi... Torej poglejmo nekaj dejstev, ne pa napihovanje bajk (volk je v pravljici vedno grdi, grdi, ker popapa celo babico). Torej 1 idiotizem (žal ne najdem drugega izraza) - citiram pa članek revije DELO 15.08.2019-Pivka: "Bilo je 15 - 20 volkov". Stroka pravi, da je v tropu max. 10 volkov. Osnovna matematika pove, da sta bila najmanj 2 tropa. Vsak povprečno izobražen človek zna brat in prebrat, da so volkovi ZELO teritorjalne živali, ki na svojem teritoriju NE prenesejo drugega tropa. Predvidevam, da vodji tropa nista odšla na cviček in se zmenila, da imata premirje ter da napadeta oba tropa hkrati. Kajti potem bi svizec zavil čokolado.... 2 idiotizem: "Bili so trije pastirski psi, na 3 pašnikih jih je bilo 12". Vsi so pobegnili, ko so volkovi začeli tulit." Zanimivo. Volkovi tulijo precejkrat in ob marsikateri priliki. Torej vseh 12 psov je pobegnilo. Zanima me, ker ni bilo nikjer omenjeno, katere pasme pastirskih (v drugih časopisih je pisalo ovčarskih) psov je čuvalo drobnico. Močno dvomim, da so ovce čuvali npr. šarplaninci, kraševci, tornjaki, maremansko-abruški psi, kuvaši, ...(to so pastirske pasme za obrambo drobnice pred volkovi in medvedi). Ovčarske pasme kot so mejni ovčarji, hrvaški ovčarji, nemški ovčarji, belgijski ovčarji, ...pa imajo nalogo, da čredo zganjajo, vodijo, vračajo obežne živali. Torej, kateri psi so čuvali v okolici Pivke? Očitno ovčarji in ne pastirski. 3 idiotizem: Malo sem si ogledala ograje, ki so na voljo za varovanje drobnice. Sicer sem iz mesta, pa z lahkoto trdim, da niti ena, ki je na voljo, z električno vred, ne prepreči dostopa volka, ki hoče priti do hrane. Zavod za volkove Slovenije priporoča višino ograje 160 cm - stalne ograje. S tem se strinjam. Žal je ni na sliki, da bi videla točno kako izgleda. Te namreč v naravi še nisem videla, sem pa videla "začasne ograje", ki imajo višino 90 cm. V obeh primerih govorim o električnih. Vendar začasna ograja se z lahkoto preskoči, ima samo 4 horizontalne žice, med katerimi se tudi pride. Moti me pa še nekaj. Potrebno bi bilo vsako ograjo vkopati vsaj 60 cm v zemljo, kajti volk zna tudi kopati. Ampak pri nas gre vse po liniji najmanjšega odpora in jasno, kar je najceneje. Potempa plačajo zavarovalnice, pa država (oziroma MI). Kmetje pa kasirajo. In povsod po svetu se je izkazalo, da je definitivno najboljša zaščita električna ograja (pravilno izvedena) in pastirski psi - 2 do 3. Sem pa najdla članek iz Dela 28.05.2014, kjer ovčjerejka pravi, ima namreč oboje, da je najboljša zaščita (ona ima kraševca-ne enega) in električna ograja. Povedala pa je tudi, da se človek ZELO namatra, da kraševca vzgoji v namen, za katerega ga je kupila. Torej boljši od kraševca je šarplaninec (2-3), ampak le kdo ga bo jamravčkem vzgojil. Če ti ga pa drugi izšolajo, je pa predrago, a ne.... Ampak pri nas so nekateri pametnejši od ostalega sveta.... In moj najljubši rek : Najhujša zver na planetu je ČLOVEK!

Gost

#14

2019-08-08 19:12

Katastrofa. Že pobijajo! Kdo je tu zver?!


Gost

#15

2019-08-08 22:10

Prosim, da me obvestite. Hvala. Lep pozdrav 


Gost

#16

2019-08-08 22:48

#5: -  

Se nisem slisala, pa tudi pisalo ni, da je volk v slo napadel cloveka. Torej, ne napihuj, da so bogi ljudje...


Gost

#17

2019-08-09 11:11

Da jih ni sram, naša vlada je za postrelit!!! Odvzemanje nedolžnih življenj ni samo nehumano, neetično in kruto ampak celo visoka sramota, da lahko sploh kaj takega naredijo. Naši politiki oziroma svetovni politiki, vlade ... njih ne zanima za nas in za naravo. Njih dol visi kako mi živimo, njih dol visi če ubijemo zadnjo žival na svetu in posekali zadnje drevo in tudi zastrupljali oz onesnažili zadnjo čisto reko. Bojo pa potem vedli, da ne morejo jesti denarja. Varnost ljudstva to in ono, če oni res hočejo varovati ljudstvo, in te njihove preklete prisege itd., ki samo lažejo in kradejo. Zakaj potem še kar obstaja revščina, ljudje ko delajo več ur za manj denarja, ki morajo plačati take davke da jih kar glava boli. Na konec pa jim ostane samo drobiž, da še za suh kruh ne morejo kupiti. Bogati postanejo bogatejši, revni postanejo revnejši. Naša vlada IGNORIRA vsako besedo, ki mi rečemo. HOČEMO SPREMEMBE. IN HOČEMO MI PREPOVEDAT ODSTRELU NEDOLŽNIH BITIJ BASTA !!!! Na bruhanje mi gre ko ljudje pobijajo nedolžne bitje sam zaradi športa, za varnost ki jim niso nič naredili, MI SMO NJIHOV PROSTOR IN DOM ZAVZELI IN UNIČILI !!!!. Naše človeštvi ne pozna meja in to gre čedalje huje. Mi imamo časa do leta 2025, če ne bomo nič okrepali mi ne bomo preživeli do 2050. Prosim, dajte nas že enkrat poslušat no.
Kristina

#18

2019-08-11 07:00

Ne bomo se predali! Nikoli!

Klara

#19 Prošnja

2019-08-15 08:56

Gospa Galinac,

prosim Vas, da te peticije ne zaprete, saj jo bom še krvavo potrebovani, kajti naša družba vedno bolj podpira kult smrti.

Hvala in LP. Klara


Gost

#20 Re: Prošnja

2019-08-15 18:25

#19: Klara - Prošnja 

Brez skrbi, ne bom je še zaprla  lp

kali

#21 Re:

2019-08-16 12:32

#5: -   Nabavi si KRAŠKEGA OVČARJA.

 

Klara

#22 PETICIJA

2019-08-16 14:11

#20: - Re: Prošnja 

Žal Vam danes ni uspelo, ampak saj ni bilo to za pričakovati. Upam na močan protest v takšnem dnevu in uri, ko večina lahko pride. Vsaka Vam čast, da ste zbrali toliko podpisov. LP. Klara


Gost

#23

2019-08-16 15:31

pozrebno je obvestiti evropsko sodisce vsaka drzava mora upostevati peticije in dolociti rok za prevzem ne pa se izmikati

Gost

#24

2019-08-16 15:39

Prosim, če poiščete medije v tujini in začnete tudi po tujini obveščat ljudi oz. internacionalno obveščanje, šele ko bodo začeli resnično pritiskati mediji in pa ljudstvo iz vseh smeri se bo to končalo. Dokler pa resnično ni po vseh medijih. Se to ne bo zaključilo. Vsi vemo, da je slovenska politika največja mafija in da se ne držijo zakonov še manj pa načel.

Gost

#25 Re:

2019-08-16 18:12

#13: -  

Podpišem, vse! In še to - dvomim, da bi volk poskusil kopati pod ograjo, če bi tam bili psi. Kraševec in Šarplaninec pa sta pasmi, ki ne preneseta "gospodarja", samo partnerja. In, če je človek tak tip, da bi "pobil" vse volkove, bo težko prenesel občasno samovoljo psa, ki pa se vedno izkaže za pozitivno. Vem, ker sem imela obe pasmi.




Plačilo oglaševanja

To peticijo bomo oglaševali 3000 osebam.

Izvedite več ...